Mieszkańcy łąki.
W grupie 4 latków „Wiewiórki” rozmawialiśmy o mieszkańcach łąki. Dzieci dowiedziały się że łąka jest domem dla owadów, pająków, ślimaków, a także ptaków i drobnych ssaków. Szczególną uwagę poświęciliśmy owadom oraz ich ważnej roli w przyrodzie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały kolekcję owadów, poznając ich wygląd i cechy charakterystyczne. Następnie wyposażone w lupy, wcieliły się w rolę małych przyrodników i wyruszyły na poszukiwanie mieszkańców łąki. Choć obserwację prowadziliśmy na przedszkolnym placu, udało nam się odnaleźć mrówki, pajączki oraz inne małe stworzenia. Zajęcia były doskonałą okazją do rozwijania ciekawości poznawczej i uważnej obserwacji przyrody. /D.K./

