Sówki z bibliotece
Dnia 29 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach edukacyjnych w Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz poznanie magicznego świata książek i biblioteki. Pani przeczytała dzieciom książkę pt.: ,, Dobry i przyjazny świat”, po przeczytaniu której rozmawiała z przedszkolakami o talentach, życzliwości i dobrych uczynkach oraz o magii uśmiechu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadania prowadzącej, aktywnie uczestniczyły w rozmowach i chętnie odpowiadały na pytania.
Podczas wizyty przedszkolaki miały okazję zwiedzić bibliotekę, dowiedzieć się, jak można zostać czytelnikiem oraz jak należy dbać o książki w tym celu dzieci wykonały własne zakładki do książek.
Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu radości i nowych doświadczeń. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a przedszkolaki wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach oraz ogromną chęcią do sięgania po książki.
Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za ciepłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.

