Kronika przedszkola

rok szkolny 2025/2026


maj 2026

Wizyta mamy stomatolog w grupie Lisków!

 Środa, 13 maja 

    13 maja grupę Liski odwiedziła mama Zuzi Pani Milena, która jest stomatologiem. Opowiedziała dzieciom jak należy dbać o zęby. Za pomocą figurki sticha pokazała jak prawidłowo myć ząbki oraz wytłumaczyła, które produkty spożywcze nie szkodzą  zębom. Opowiedziała jakich przyrządów używa dentysta w swojej pracy, a także dzieci musiały rozwiązać zagadki o zębach. Teraz na pewno uśmiechy Naszych Lisków będą śnieżno- białe bo dzieciaki wiedzą jak o nie dobrze zadbać! (MM)



Sówki w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

 Środa, 13 maja 

  Starszaki w ramach realizacji tygodniowej tematyki o sztuce wybrały się do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. W jakich materiałach rzeźbił artysta, jakich narzędzi używał, co przechowywał w wielkiej, drewnianej skrzyni? Tego wszystkiego przedszkolaki dowiedziały się zwiedzając jego warsztat. Oczywiście nie zabrakło własnoręcznego lepienia z gliny:) (E.Z)



Jeżyki w Muzeum Podlaskim

 Środa, 13 maja 

    Dzieci z grupy Jeżyków odwiedziły Muzeum Podlaskie w Ratuszu w Białymstoku, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Świat kolorów”. Podczas spotkania miały okazję zwiedzić muzealne wnętrza oraz poznać tajniki barw i ich mieszania. Najwięcej radości sprawiły zajęcia plastyczne, podczas których dzieci samodzielnie tworzyły nowe kolory i wykonywały barwne prace. Spotkanie przebiegło w radosnej i twórczej atmosferze, rozwijając wyobraźnię oraz kreatywność uczestników.(W.K.)



Liski w Książnicy Podlaskiej!

 Wtorek, 12 maja 

    12 maja grupa Liski udała się do Książnicy Podlaskiej. Dzieci brały udział w zajęciach na temat jak powstają filmy. Później sala zamieniła się w salę kinową i dzieciaki obejrzały krótką bajkę o emocjach. (M.M.)



Zdrowy świat małych odkrywców!

 Środa, 6 maja 

    W ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Talentów i Kompetencji Kluczowych w Przedszkolach BOF odbyły się zajęcia na świeżym powietrzu pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Podczas wspólnych zabaw na podwórku dzieci aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach ruchowych, grach i konkurencjach sportowych rozwijających sprawność fizyczną, koordynację oraz współpracę w grupie. Przedszkolaki utrwalały zasady zdrowego stylu życia oraz przekonały się, jak ważny dla zdrowia jest codzienny ruch i aktywność na świeżym powietrzu. Zajęcia przebiegły w radosnej atmosferze i dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji.(W.K.)



Smacznie, zdrowo, kolorowo w grupie Jeżyków

 Wtorek, 5 maja 

    W ramach projektu „Smacznie, zdrowo, kolorowo” grupa Jeżyki przygotowała „Zdrowe Śniadanie”. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania oraz dowiedziały się, jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw, owoców i pełnowartościowych produktów. Przedszkolaki samodzielnie przygotowywały kolorowe kanapki oraz zdrowe przekąski, dbając o estetykę i higienę podczas pracy. Wspólne śniadanie było nie tylko smaczną zabawą, ale także doskonałą okazją do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych i współpracy w grupie. (W.K.)



Przegląd recytatorski - Wiosna radosna

 Wtorek, 5 maja 

    Dziś dwóch przedstawicieli naszej placówki Jaś z grupy Myszek i Krzyś z grupy Sówek wystąpili w przeglądzie recytatorskim w PS Nr 21 na osiedlu Bojary. Przegląd recytatorski dotyczył wierszy związanych z tematyką wiosenna. Chłopcy zdobyli uznanie widowni a Jaś jako najmłodszy uczestnik zdobył serduszka wszystkich uczestników przeglądu. Gratulujemy. (A.S.)